Produkcja
Produkcja
Zaplecze produkcyjne i magazynowe
Najważniejsze zespoły dźwigowe: kabiny i kompletne sterowania wytwarzamy we własnym zakresie w oparciu o oryginalne projekty naszych inżynierów. Dysponujemy powierzchnią ok. 5 tys. m2, na której zlokalizowane są hale produkcyjne i magazynowe, a także pomieszczenia biurowe i warsztatowe. Realizujemy indywidualne wymagania naszych klientów – wykonujemy kabiny o dowolnym kształcie i wystroju. Zrealizowaliśmy do tej pory wiele ciekawych modernizacji i instalacji nowych dźwigów. Zobacz, jak wyglądają nasze windy.
Nowy sposób obróbki blach
Winda – Warszawa Sp. z o.o. realizuje w partnerstwie z ALIMAK Group Norway SA projekt pn. „Wdrożenie do produkcji innowacyjnych komponentów dźwigowych, które będą wykorzystywane w przemyśle morskim i branży offshore”. Przedsięwzięcie jest finansowane w ramach schematu Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich, programu „Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje” współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
Wszystkie kluczowe elementy dźwigów wykonane są z pominięciem technologii spawania. Wytrzymałość zastosowanych połączeń śrubowych została potwierdzona wynikami analiz i obliczeń wykorzystującymi metodę elementów skończonych (MES). Sprawdzona została wytrzymałość statyczna i dynamiczna konstrukcji, z uwzględnieniem dodatkowych przyspieszeń, wynikających z instalacji dźwigu w szczególnym otoczeniu, jakim jest jednostka pływająca, operująca na pełnym morzu.
Elementy dźwigów morskich wykonywane w ramach realizacji założeń projektu:
– Rama kabiny i przeciwwagi – wykonane w całości ze stali konstrukcyjnej o podwyższonej wytrzymałości. W doborze odpowiedniego materiału wzięto również pod uwagę konieczność zabezpieczenia elementów wykonanych ze stali czarnej, przed czynnikami powodującymi przyspieszoną korozję. Wybrana technologia pokrywania elementów wykonywania powłok z ocynku ogniowego, wymagała opracowania technologii odpowiedniego przygotowania elementów oraz doboru materiału o odpowiednim składzie chemicznym, dla uzyskania trwalszej powłoki o optymalnej grubości.
– Posadowienie zespołu napędowego i pozostałe elementy montowane wewnątrz szybu zostały zaprojektowane tak, żeby ułatwić dostosowanie ich do gabarytów przestrzeni, w których dźwig będzie instalowany. Konstrukcja podstawy zespołu napędowego, zaprojektowana została w sposób, redukujący siły działające na boczną ścianę szybu, a w zamian za to, przenosi znaczną część obciążeń na prowadnice kabinowe i przeciwwagowe, a dalej na dno podszybia.
– Kabina – spełniająca wymagania stawiane dźwigom eksploatowanym w warunkach morskich, a więc wyposażona w ewakuacyjny wyłaz dachowy, rozkładaną kabinę oraz prowadzenia przewodów do instalacji systemów bezpieczeństwa. Wszystkie elementy kabiny, poza konstrukcją podłogi, wykonane zostały z materiałów o wysokiej odporności na korozję w warunkach morskich:
- Ściany, sufit i elementy dodatkowe ze stali kwasoodpornej AISI 316L
- Elementy złączne kwasoodporne klasy co najmniej A4-7
Nasz potencjał produkcyjny przekracza 500 dźwigów rocznie
Dzięki uzyskanej dotacji z funduszy Unii Europejskiej w programie Innowacyjna Gospodarka, zakupiliśmy unikalną maszynę typu CNC sterowaną numerycznie, produkcji niemieckiej firmy TRUMPF, składającą się: z wycinarki laserowej oraz wykrawarki mechanicznej z funkcją przeginania i formowania blach. Nowa maszyna umożliwiła utworzenie centrum do obróbki blach, które wykorzystywane jest przede wszystkim do produkcji kabin dźwigowych. Wykonane w tej technologii kabiny dźwigowe charakteryzują się wysoką jakością, estetycznym wyglądem oraz oryginalną konstrukcją.
Wykonujemy kabiny o dowolnym kształcie i wystroju
Centrum do obróbki blach jest urządzeniem uniwersalnym o szerokim zastosowaniu do produkcji dowolnych elementów i jednocześnie bardzo wydajnym, dlatego też wykorzystywane jest do produkcji wielu elementów dźwigowych jak: ramy kabinowe, obudowy aparatur sterowych oraz różnego rodzaju wsporników i uchwytów itp. Końcowym efektem wykorzystania możliwości „centrum obróbki blach” jest opracowany przez naszych inżynierów nowy typ windy pod nazwą handlową EkoWinda®, która charakteryzuje się bardzo wysokimi walorami estetycznymi i technicznymi.
Cechy naszych kabin (produkcja)
Oświetlenie
-
z żarówek energooszczędnych zainstalowane na dachu kabiny.
-
światło przedostaje się do wnętrza poprzez ozdobne otwory wykonane w płaszczyźnie sufitu (bez wystających elementów) i osłonięte kolorowymi przezroczystymi tworzywami.
Panel sterowy
- z blachy nierdzewnej z fakturą (bez widocznych mocowań jak śruby, wkręty itp.) otwierany kluczykiem przyciski sterowe toczone ze stali nierdzewnej, podświetlane diodami punktowo lub liniowo.
Piętrowskazywacz
- elektroniczny wskaźnik pięter wykonany w technice ciekłokrystalicznej lub diodowej segmentowej czy też matrycy z płynącymi cyframi.
Oświetlenie awaryjne
- w postaci zintegrowanego modułu z diod oświetleniowych.
Wyposażenie dodatkowe
- poręcze, cokoły, lustra, wykładzina podłogowa, intercom, sygnalizacja głosowa, itp. wykonujemy indywidualnie na podstawie uzgodnień dokonanych przy podpisywaniu umowy.
Wytwarzanie aparatur sterowych i prefabrykowanych instalacji elektrycznych
Aparatury sterowe należą do najważniejszych zespołów dźwigowych, ponieważ mają decydujący wpływ na niezawodność i jakość funkcjonowania dźwigu. Dzięki produkcji aparatur sterowych we własnym zakresie, posiadamy pełną kontrolę nad zamontowanymi dźwigami. Każdą nawet najbardziej skomplikowaną usterką jesteśmy w stanie usunąć w ciągu kilku minut. Aparatury sterowe naszej produkcji wyposażane są w urządzenia najlepszych firm światowych z branży elektronicznej jak: Omron, LG, Fuji, Schneider, Yaskawa, Telemecanique itp.
Połączenie najwyższej jakości urządzeń z fachową wiedzą naszych inżynierów, skutkuje uzyskaniem wyrobów o cechach umożliwiających skuteczne konkurowanie z najlepszymi produktami tego typu w branży dźwigowej w Europie. Nasze urządzenia sterowe wyposażone są w transmisję szeregową w oparciu o system CAN oraz posiadają wszystkie funkcje wymagane aktualnymi przepisami.
Polecane artykuły
Nowy wymiar modernizacji dźwigów
Nowy wymiar modernizacji dźwigów Pojęcie „modernizacji” zostało wykreślone z Prawa...
Program „Dostępność Plus” i windy – dotacje
Program „Dostępność Plus” i windy – możliwości techniczne a montaż dźwigu. Wyciąg...
Winda, jako element wystroju budynku
Winda, jako element wystroju budynku Obecna koniunktura sprzyja firmom deweloperskim...