Przejdź do treści
Strefa
Klienta

Dotacje na badania i rozwój - Innowacje w MŚP

Submitted by AdminWindy on śr., 02/07/2018 - 12:25

W związku z otrzymanym dofinansowanie w ramach RPO WM Działanie 3.3 Innowacje w MŚP – Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów poprzez wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych, przedstawiamy opis projektu.

 

Dofinansowanie Winda-Warszawa

 

  1. Cel projektu

Inwestycja objęta wnioskiem o dofinansowanie stanowi zasadniczą zmianę procesu produkcji. Nastąpi zakup maszyn:

  •  lasero-wykrawarki o mocy lasera 3 kW typy Fiber ze stołem o wymiarach 2500x1250 mm.
  •  krawędziarki o nacisku min.160  ton i długości gięcia 3000 mm.
  •  gilotyny o długości gięcia 3000 mm. Stali czarnej o grubości 6 mm.

 

  1. Planowane efekty

Realizacja inwestycji umożliwi uruchomienie produkcji przez Wnioskodawcę urządzeń dźwigowych i podzespołów (dotychczas zlecane firmom zewnętrznym). Wdrożenie wyników przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych pozwolą na uruchomienie produkcji udoskonalonych produktów. Nowe dźwigi będą bardziej energooszczędne od dotychczas dostarczanych. Zakup innowacyjnych maszyn sprawi, że produkcja będzie bardziej ekonomiczna, bardziej precyzyjna i szybsza. Firma będzie bardziej konkurencyjna na rynku dostawców urządzeń dźwigowych. Znaczące udoskonalenie produktów wynikać będzie z ograniczenia ilości elementów składowych i unikania stosowania elementów niepowtarzalnych, co ma wpływ na niezawodność produktów. Ponadto ograniczone zostaną masy produkowanych urządzeń, dzięki czemu zmniejszy się zapotrzebowanie na energię instalowanych dźwigów. Możliwość dowolnego kształtowania detali wycinanych z arkusza blachy, pozwali z kolei na optymalne wykorzystanie surowców.

 

  1. Wartość projektu

Całkowita wartość Projektu wynosi 3.825.915,00 PLN

 

  1. Wkład Funduszy Europejskich

Otrzymane dofinansowanie w ramach środków EFRR wynosi 849.908,34 i stanowi 27,33% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowanych Projektu objętych regionalnej pomocy inwestycyjnej.

 

 

Złóż zapytanie